• Teatr w SOK-u "Baśnie Pana Andersena"

•  7 listopada 2022r. dzieci 5 i 6 - letnie uczestniczyły w interaktywnym przedstawieniu, przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa, zatytułowanym "Baśnie Pana Andersena".

Spektakl był adaptacją kilku znanych baśni J.Ch. Andersena takich jak: "Dziewczynka z zapałkami", "Brzydkie kaczątko", "Dzielny ołowiany żołnierzyk", "Królowa Śniegu", "Calineczka", "Nowe szaty cesarza" oraz "Księżniczka na ziarnku grochu".

Przedstawienie poruszało kilka ważnych spraw z życia obecnego.Chociażby posiadanie własnej poczty elektronicznej czy hejtowania.

Dobry humor spektaklu, efekty specjalne, popisy akrobatyczne aktorów, taniec, muzyka i wspólny śpiew raz po raz budziły wybuchy dziecięcej radości. Zabawa była na sto dwa.

• Zakończenie akcji "Szafowanie dla Bartoszka"

• Ogłaszamy zakończenie zbiórki używanych ubrań dla Bartosza chorego na SMA.

Oto wyniki:

43 worki niepodpisane,

20 worki z grupy Misie,

23 worki z grupy Pajacyki,

53 worki z grupy Króliczki,

21 worki z grupy Wiewióreczki.

Fundatorką nagrody niespodzianki dla grupy, która zbierze najwięcej worków, jest pani Iwona Mazur, mama Milenki z grupy III. Pani Iwona upiekła również dla wszystkich dzieci z przedszkola przepyszne rogaliki.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  ❤️❤️❤️

Zachęcamy do wzięcia udziału w finale akcji SZAFOWANIA DLA BARTOSZKA 22 października 2022r. o godz.1000 w Otoce.

Cały czas zbieramy plastikowe zakrętki 💪💪💪

• WIZYTA POLICJANTA.

•  21 października gościliśmy w naszym przedszkolu policjantkę i policjanta , którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dziecka jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby.

Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień,  który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Na koniec dzieci wręczyły podziękowania funkcjonariuszom Policji.

GALERIA 6-latki

GALERIA 5- latki

• Dzień Edukacji Narodowej

•        Dnia 13.10.2022 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas której Pani mgr Aneta Plichta, nauczycielka z grupy 5-latków, odebrała specjalną nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w wychowanie i edukację naszych dzieci.

Wszystkim Nauczycielom, Opiekunkom Dziecięcym i Pracownikom Obsługi pragnę złozyć szczególne podziękowanie za oddanie i wysiłek, który uczyni z dzieci ludzi mądrych i szlachetnych.

p.o. Dyrektor Przedszkola Nr 5 im. Misia Uszatka i Żłobka Miejskiego w Nowej Dębie

mgr Beata Rębisz