• Wyjście do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie

• W piękne środowe przedpołudnie dzieci z najstarszych grup wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Strażaka obchodzonego 4 maja.
              Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków i innych zdarzeń. Oprócz wiedzy przekazanej słownie  dzieci mogły na żywo zaobserwować w jak krótkim czasie strażak musi być gotowy by wziąć udział w akcji czyli  ubrać się  w swój kombinezon, hełm, maskę… Największą ciekawość jednak u dzieci wzbudziły wozy strażackie. Dzieci z bliska miały możliwość poznać wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy jak również sprawdzić jak ciężkie w rzeczywistości te sprzęty są , podnosząc samodzielnie nożyce … Każdy chętny przedszkolak, choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak, kiedy miał możliwość wejść do wozu strażackiego. Na koniec przedszkolaki uczestniczyły w zawodach sprawnościowych celowania sikawką tak aby okienka w domku się obróciły. Ach jakie temu towarzyszyły emocje!!!

Dziękujemy strażakom za przestawienie nam w ciekawy sposób

specyfiki swojej pracy i do zobaczenia za rok….

• DRUŻYNA ZDROWEJ PIĄTKI- jak zdrowo się odżywiać! .

• Zdrowie ważna sprawa… Jak dobrze wszyscy wiemy dbać o swoje zdrowie trzeba dbać od najmłodszych lat, dlatego też dzieci z grup starszych uczyły się o tym podczas zajęć w ciągu całego roku. O zdrowym odżywianiu rozmawialiśmy podczas zajęć wykorzystując postacie z  „Drużyny Zdrowej Piątki”, czyli ekipy superbohaterów, którzy wraz z maskotką firmy, Siarkopolkiem, pomagali nam uczyć   przedszkolaki między innymi, co jeść, a czego unikać, żeby zdrowo się rozwijać i dobrze się czuć. Drużyna Zdrowej Piątki to bohaterowie III edycji  akcji edukacyjnej „Od ziarna aż po plon’’, organizowanej przez ZAKŁADY CHEMICZNE „Siarkopol” TARNOBRZEG, której celem tym razem  jest zainteresowanie dzieci tematyką związaną ze zdrowym odżywianiem. Oprócz zajęć dotyczących zdrowego odżywiania wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające superbohaterów z Drużyny Zdrowej Piątki, które wezmą udział w konkursie plastycznym tej edycji. Więcej o konkursie i superbohaterach można przeczytać na stronie:

Galeria pięciolatki

Galeria sześciolatki