• "JEST TAKI DZIEŃ" ... Spotkanie świąteczne

• ”Boże Narodzenie przychodzi cichutko. Posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko…”

Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował  również w naszym  przedszkolu, 15 grudnia. Tego dnia odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, lampki, choinka, kolędy.  Podniosłym momentem spotkania był krótki program artystyczny w wykonaniu 4- latków. Dzieci z zaangażowaniem recytowały wiersze i  śpiewały utwory o tematyce świątecznej, zaprosiły także przybyłych gości do wspólnego kolędowania. Dodatkowo występ „Pajacyków” wzbogacił integracyjny taniec 5 i 6 latków oraz zabawa taneczna 3 - latków. Wiele pozytywnych emocji wywołało wykonywanie przez dzieci i rodziców kartek świątecznych. Podczas pracy słuchaliśmy  kolęd. Na zakończenie  spotkania pracownicy przedszkola wraz z dziećmi  złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Takie szczególne momenty wzmacniają  wzajemne relacje, integrują całą społeczność przedszkolną.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie, piękne stroje  oraz czynny udział

w wykonywaniu kartek świątecznych.

• Kolejny LiveVac w Naszej Placówce

• W dniu dzisiejszym tj. 19.12.2023 r. Żłobek Miejski w Nowej Dębie otrzymał od Fundacji PKO Banku Polskiego sprzęt ratujący życie w trakcie zadławień LiveVac. Nasza praca w wychowywaniu dzieci została doceniona. Przygotowane materiały i urządzenie dostarczone zostało przez Dyrektor Oddziału w Nowej Dębie Panią Renatę Śliwa. Dzięki temu będziemy mogli pomóc w sytuacjach zagrażających życiu i tym samym być placówką zapewnijącą jeszcze większe bezpieczeńśtwo naszym maluszkom. Serdecznie dziekujemy

• ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI

• 12 Grudnia mieliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości. Odwiedzili nas żołnierze z 18 Pułku Artylerii w Nowej Dębie. Gośćmi tymi byli kapral Gabryjela Nowak i starszy szeregowy Patryk Bijan. Tuż po śniadaniu dzieci ze wszystkich grup przebrane w nasze misiowe koszulki spotkały się w sali 5 - latków. Niby wszyscy wiedzieli kto nas odwiedzi ale wejście żołnierzy w mundurach i tak wywarło na dzieciach duże wrażenie. Dzieci ze starszych grup przekazały gościom karteczki świąteczne z życzeniami świątecznymi wszystkiego co najlepsze. Pojawiło się dużo pytań ze strony dzieci. Nasze dzieci są ciekawe czy panie też biegają w wojsku? I usłyszeli wszyscy, że gimnastyka to rozpoczęcie każdego żołnierskiego dnia.Czy długo jest pan w wojsku, czy wszyscy żołnierze umieją śpiewać hymn Polski i wiele innych ciekawych pytań. Nasi gości usłyszeli, że niektórzy rodzice pracują w wojsku. Natomiast dzieci dowiedziały się o tym, że karteczki świąteczne żołnierze zawiozą do innych żołnierzy, którzy pełnią wartę na granicy naszej Polski. I oczywiście wszyscy wzięli udział w pamiątkowej sesji fotograficznej. Atmosfera spotkania była bardzo miła. Dzieci żegnały żołnierzy z uśmiechami na twarzach. Takie spotkania zostają na zawsze w pamięci..

• ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

• Drodzy Państwo zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy najpierw do wirtualnej galerii. Zobaczycie Państwo rękodzieła uzdolnionych Rodziców. Tu wyobraźnia i talent plastyczny idą w parze. Można się tylko zachwycać, a później przyjść do naszej galerii obok sali 6 - latków i wybrać dla swojej rodziny jakiś bezcenny podarunek. Dzieci na pewno pomogą zdecydować co jest najpiękniejsze.