• Teatr "Ach ta Pippi"

• 1 marca  spacerem dzieci z trzech grup z naszego przedszkola wybrały się na spektakl  pt. „Ach, ta Pippi” zaprezentowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Śledząc uważnie przygody naszej bohaterki mogliśmy się wiele nauczyć. Po pierwsze            o tolerancji dla innych. Pippi, jak wiemy, nie jest typową dziewczynką, nie ma rodziców, inaczej wygląda i nieco dziwnie się czasem zachowuje. Mimo to nie jest wcale gorsza od innych, wręcz przeciwnie, dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów. Przekonaliśmy się, jak cudownie można spędzać czas w grupie z rówieśnikami. Pippi wykazała się wielką  miłością do zwierząt, z którymi miała świetny kontakt. Potrafiła  nie tylko zatroszczyć się o swoją małpkę, czy mieszkającego na werandzie konia, ale nie było  jej straszne poskromienie wielkiego tygrysa czy strasznego boa dusiciela.

Spektakl, był barwny jak włosy Pippi, zobaczyliśmy  całą masę ciekawych postaci jak choćby siłacza Adolfa, wesołych policjantów, chuligana Labana czy bardzo śmiesznych złodziejaszków.

• Zabawa Karnawałowa!!!

• 10 lutego w piątkowe przedpołudnie odbył się Bal Karnawałowy. Karnawał to czas wspaniałej zabawy i balów, także dla najmłodszych.  Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielkich przeżyć i radości. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, strażaka, Spider-Mana, lwa, pszczółkę ,…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Przedszkolaki  śpiewały, tańczyły oraz brały udział w konkursach. Wspólna zabawa przyniosła wiele przyjemności pozostały wspomnienia oraz zdjęcia,  które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu.

Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

4-latki Zabawa Karnawałowa

5-latki Zabawa Karnawałowa

• ​​​​​​​ ​​​​​Spektakl "Przygody Sindbada Żeglarza"

• 6 lutego nasze przedszkolaki obejrzały spektakl pt. „Przygody Sindbada Żeglarza”, wystawiony przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.

Główny bohater -  młody książę Sindbad, mimo otaczającego go bogactwa jest nieszczęśliwy. Co noc ma sen, w którym ktoś prosi go o pomoc. Tak zaczyna się podróż  Sindbada, w której doświadcza wielu przygód: zostaje połknięty przez wieloryba, poznaje moc Dżina uwięzionego w lampie, staje do walki ze sługami złego czarnoksiężnika Karabadona, który porwał piękną księżniczkę Arabellę ,uwięził ją na bezludnej wyspie i to  właśnie  Arabella  w  snach  błaga Sindbada o pomoc...

Mali widzowie w napięciu i z ciekawością śledzili zmagania wesołego Sindbada Żeglarza, razem z dobrą wróżką cały czas pomagali Sindbadowi w rozwiązywaniu wielu problemów. by w końcu cieszyć się jego zwycięstwem i szczęściem, który dał mu ślub z Arabellą.

Spektakl pokazał ponadczasową dominację dobra nad złem oraz upór w dążeniu do celu, pracowitość, mądrość i odwagę jako pochwałę ludzkiej szlachetności.