• Spotkanie z panią policjantką.

• 25 października nasze przedszkole odwiedziła pani policjantka. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Największą atrakcją była prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Każdy chciał założyć czapkę policjanta, kamizelkę. Kolejka ustawiła się do obejrzenia z bliska oraz dotknięcia kajdanek, lizaka. Na sam koniec spotkania dzieci wręczyły pani policjantce specjalne podziękowania, a one same otrzymały kolorowanki, które potem z wielkim zapałem zostały pięknie pokolorowane.

Dziękujemy Pani Ani Gadawskiej za przybycie do nas i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

• Żłobek i Przedszkole wyposażone w LiveVac

• Z radością ogłaszamy, że Nasze obie placówki: Żłobek Miejski i Przedszkole Nr 5 im. Misia Uszatka w Nowej Dębie zostały wyposażone w urządzenia LifeVac ratujące życie w przypadku zadławienia, który natychmiast usuwa przeszkodę z dróg oddechowych. Na zaksztuszenie/zadławienie najbardziej narażone są małe dzieci, dlatego naturalnym miejscem dla Livevac jest żłobek i przedszkole.

W miniony piatek (13.10.2023 r.) odbyło sie uroczyste wręczenie pamiątkowych podziękowań dla firmy "Dezamet S.A". W imieniu Pana Prezesa Jerzego Derusia dyplom odebrała Pani Dyrektor Biura Zarządu - Katarzyna Sorbal-Durak. Dzięki wsparciu finansowemu mogliśmy zakupić 2 sprzęty na teren żłobka.

Dziekujemy również darczyńcom, którzy długo się nie zastanawiając postanowili nas wesprzeć i przekazać środki prywatne na zakup  2 urządzeń LiveVac na teren przedszkola. A byli to: Przewodniczący Rady Miejskiej - pan Damian Diektiarenko, Miejscy Radni - pan Tomasz Dziemianko, pan Hubert Kopeć, pan Łukasz Serafin oraz Radny Powiatu Tarnobrzeskiego pan Tomasz Zieliński.

Doceniamy zaangażowanie, okazane serce i hojność naszych fundatorów. Mamy nadzieję, że zakupione sprzęty nigdy nie będą realnie potrzebne. Wiemy jednak, iż w trosce o nasze najmłodsze dzieci zaopatrzenie placówek w zestawy ratunkowe do zadławień LiveVac zwiększa poziom bezpieczeństwa- Dyrektor Beata Rębisz

• Dzień Edukacji Narodowej.

• 13 października grupa Króliczki przygotowała niespodziankę dla wszystkich dzieci i pracowników przedszkola, żłobka oraz zaproszonych gości. Niespodzianką był występ z okazji Święta Edukacji Narodowej. Sala była wypełniona po brzegi. Oprócz wszystkich pracowników naszej placówki, pojawił się Burmistrz Miasta Nowa Dęba Pan Wiesław Ordon, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie Pan Damian Diektarenko, przedstawiciele Rady Miasta, P.o. Dyrektora Biura Zarządu Zakładów Metalowych Dezamet S.A w Nowej Dębie Pani Katarzyna Sorbal-Durak oraz przewodniczący Rady Rodziców Pan Konrad Konefał. Na początku uroczystości Pani dyrektor Beata Rębisz powitała wszystkich zgromadzonych gości, zwróciła uwagę na ważność tego spotkania ze względu na 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Po części artystycznej, gdzie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w recytacji wierszy, śpiewaniu i tańczeniu, zostały wręczone upominki specjalnie zrobione przez dzieci dla pracownikó przedszkola, żłobka oraz zaproszonych gości. W końcowej części uroczystości Pani Dyrektor serdecznie podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi przedszkola, żłobka oraz paniom opiekunkom ze żłobka za poświęcenie oraz zaangażowanie w wykonywaniu swojej pracy. Wyróżnionym nauczycielkom zostaly wręczone Nagrody Dyrektora.
              Z okazji Święta Edukacji Narodowej została również przyznana nagroda burmistrza nauczycielce Pani Teresie Szczur. Gorące podziękowania zostały złożone na ręce zaproszonych gości za wsparcie finansowe, dzięki któremu zostały zakupione dwie tablice interaktywne oraz urządzenie do udrażniania dróg oddechowych LifeVac. Dziękujemy serdecznie. Dziękujemy grupie Króliczki za wspaniały występ i życzymy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom wszystkiego dobrego!

• Kiermasz ciast trwa :)

PS. Zainteresowanie było ogromne :) szczególnie dziekujemy na trud i wkład pracy włożony w kiermasz Naszym Rodzicom. To dzięki Wam jesteśmy w stanie kupić kolejny Monitor Interaktywny :)

• DZIEŃ KROPKI.

• 15 września obchodziliśmy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystkie dzieci z grup miały założone  stroje w kropki, ale nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczycielki zaangażowały dzieci w zajęcia, które pomogły  im odkryć mocne strony i dały im odwagę, by powiedzieć o tym światu. Dzieci z młodszych grup wykonały obrazki z kropką w roli głównej. Dla wszystkich był to dzień bardzo kolorowy i miły…