• POWITANIE WIOSNY

• "....Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty..."

21 marca nasze przedszkolaki z wielką radością i energią przywitały pierwszy Dzień Wiosny. Myślę, że każdy
              z nas wyczekiwał naszej kochanej, ciepłej, zielonej i słonecznej wiosny. Dzieci z tej okazji przebrały się za biedronki, zajączki, żaby, motyle i swoimi wspaniałymi tańcami, zabawami podczas naszego balu przedszkolnego zaczarowały wiosnę tak, że już na pewno nie ucieknie od nas. Panie nauczycielki również w swoich wiosennych strojach z uśmiechami na twarzy serdecznie zapraszały cudnie pachnącą kolorowymi kwiatami wiosnę. Było głośno, radośnie i wesoło. Wiosno zostań z nami!!! i ogrzewaj nas swoimi słonecznymi promieniami!!!

• Ogłoszenie wyników konkursu- '' RODZINA NA SPORTOWO''

• W naszym przedszkolu odbył się konkurs fotograficzny „Rodzina na sportowo”. W konkursie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Każda grupa wykonała zadanie w 100%. Dlatego wszystkie grupy zajęły pierwsze miejsce. Pani Dyrektor wręczyła nagrody – zabawki, które trafiły na każdą sale. Radość na twarzach dzieci była bezcenna. Wszystkim naszym przedszkolakom i ich rodzicom GRATULUJEMY za tak liczny udział.

koordynator konkursu: Katarzyna Bajda

• Standardy Ochrony Małoletnich

• Dobro i bezpieczeństwo dzieci w Przedszkolu nr 5 im. Misia Uszatka i Żłobku Miejskim w Nowej Dębie są priorytetem wszelkich działań podejmowanych przez pracowników  na rzecz dzieci.

Niniejszy system ochrony dzieci przed krzywdzeniem określa procedury interwencji, działania profilaktyczne, edukacyjne, zasady zapobiegania krzywdzeniu dzieci, a w sytuacji gdy do krzywdzenia doszło – określa zasady zmniejszenia rozmiaru jego skutków poprzez prawidłową i efektywną pomoc dziecku oraz wskazuje odpowiedzialność osób zatrudnionych w placówkach za bezpieczeństwo dzieci do niego uczęszczających.

W związku z wprowadzeniem Standardów dzieci z naszych placówek wzięły udział w zajęciach przybliżających im ten temat. Zachęcamy również rodziców do zapoznania się z tym jakże ważnym dokumentem.