• Nasz Patron

• Opinia Rady Pedagogicznej

Opinia Rady Pedagogicznej Przedszkola Nr 5

w Zespole Placówek w Nowej Dębie

w związku z nadaniem imienia

Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 5 w Zespole Placówek, po analizie postaci oraz przygód Misia Uszatka, biorąc pod uwagę treści zawarte w bajkach, wartości, które są w nich promowane, a także fakt, iż autorem opowiadań o Misiu Uszatku jest polski poeta piszący dla dzieci – Czesław Janczarski, uznała, iż wybór Misia Uszatka na patrona Przedszkola Nr 5 w Zespole Placówek jest trafny i w pełni uzasadniony.

Uważamy, iż bajkowa postać Misia Uszatka jest ponadczasowa.

Bohater dobranocek i książeczek Czesława Janczarskiego postrzegany jest przez wszystkich jako postać o wielu pozytywnych cechach, które mogą być drogowskazem w wychowywaniu najmłodszego pokolenia. Wprowadzając dzieci w świat wartości możemy odwoływać się do zachowań Misia Uszatka oraz do morałów kończących każdą filmową przygodę. Dzieci lubią tę postać, ponieważ kojarzy im się z wesołą zabawą oraz z ciekawymi przygodami.