• Żłobek

• O nas

Od 1 września 2014r. grupy żłobkowe funkcjonują jako oddzielna jednostka organizacyjna: Żłobek Miejski. Uczęszczają do niego dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. W grupach żłobkowych opiekę nad dziećmi sprawują wykwalifikowane opiekunki dziecięce, posiadające wieloletnie doświadczenie w pracy.

Chcemy, aby Maluszki podczas pobytu w żłobku były radosne i szczęśliwe. Dlatego z troskliwością staramy się zapewniać im wszystkie potrzeby, niezbędne do prawidłowego rozwoju emocjonalnego i psychicznego:

·        adaptację w nowym środowisku, w obecności rodzica;

·        poczucie bezpieczeństwa, które dziecko nabywa podczas procesu adaptacji;

·        poczucie zaufania do opiekunek, pod których troskliwą opieką przebywają przez kilka godzin dziennie;

·        poczucie akceptacji, dzięki któremu dzieci czują się pewnie i bezpiecznie;

·        rutynowy, systematyczny plan dnia – przewidywalny dla dziecka, a więc bezpieczny, dzięki któremu dziecko wie, co po czym następuje. Ułatwia mu to czekanie na przyjście rodziców.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy obdarzyli nas zaufaniem i oddali nam pod opiekę swoje pociechy !