• Nasz profil

• Profil przedszkola

•         Wizja Przedszkola

„Jesteśmy  placówką przyjazną, innowacyjną, przygotowującą dzieci do podjęcia nauki i osiągania sukcesów w szkole. Wychowujemy dzieci radosne aktywne, wrażliwe i twórcze. Propagujemy i wpajamy dzieciom wartości: uczciwość, odpowiedzialność, szacunek dla drugiego człowieka. Nasi absolwenci kochają swoją Rodzinę, szanują swój Kraj oraz swoją małą Ojczyznę. Rozumieją pojęcia: człowiek Europy i Świata”.

Misja Przedszkola

„Jesteśmy po to, by zapewnić swoim wychowankom wszechstronny rozwój twórczy oraz psychofizyczny, umożliwiający im dobry start w szkole. Stwarzamy dzieciom warunki do indywidualnego rozwoju na miarę ich możliwości. Wspieramy szybkie tempo rozwoju dzieci oraz ich aktualną aktywność twórczą. Systematycznie obserwujemy i analizujemy postępy w indywidualnym rozwoju dzieci. Aktywnie współpracujemy z rodzicami, dążąc do tego aby spełniać ich oczekiwania”.

Przedszkole Nr 5 im. Misia Uszatka w Nowej Dębie mieści się w piętrowym, murowanym budynku, położonym z dala od głównych ulic, w otoczeniu zieleni.  Uczęszczają do nas dzieci w   wieku od 3 roku do 5 lat. Nasi wychowankowie mają do dyspozycji jasne, przestronne sale zabaw wyposażone w niezbędne środki dydaktyczne oraz zabawki. Przedszkole otacza duży, zielony ogród, w którym, przy ciepłej, słonecznej pogodzie, odbywają się uroczystości przedszkolne a także spotkania integracyjne z rodzicami. Naszym nadrzędnym zadaniem jest troska o zdrowie, bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój wychowanków. Celem natomiast - przygotowanie dzieci nie tylko do podjęcia nauki w szkole, ale także do dorosłego życia w społeczeństwie.  Staramy się aby czas spędzony u nas był dla nich radosny i twórczy. Jednym z naszych priorytetowych zadań jest współpraca z rodzicami. Dążymy do tego, aby w jak najszerszym zakresie spełniać ich oczekiwania. Cenimy sobie troskę i zaangażowanie rodziców w sprawy naszej placówki. Swoją działalnością wychowawczą i edukacyjną, a także poprzez współpracę ze środowiskiem staramy się być aktywną  cząstką naszej społeczności lokalnej. Tworzymy i jednocześnie wrastamy w kulturę naszego miasta – naszej małej Ojczyzny.

Przedszkole zapewnia dzieciom

ü   bezpieczną i fachową opiekę wychowawczą i dydaktyczną,

ü   wszechstronny i radosny rozwój dostosowany do indywidualnych możliwości dziecka,

ü   możliwość uczestniczenia w ciekawych, innowacyjnych zajęciach,

ü   możliwość samorealizacji i swobodnego działania,

ü   opiekę medyczną.

Przedszkole zapewnia rodzicom

ü   wspieranie oddziaływań wychowawczych i dydaktycznych,

ü  aktywny udział w życiu przedszkola: współorganizowanie i uczestniczenie w uroczystościach przedszkolnych, imprezach okolicznościowych a także w zajęciach    otwartych,

ü   naszą  otwartą postawę na propozycje i sugestie rodziców dotyczące potrzeb dzieci,

ü   pomoc w rozwiązywaniu problemów, z którymi zwrócą się do nas rodzice.

Nasze oczekiwania

Oczekujemy, że rodzice, którzy powierzą nam  swoje dzieci  pod opiekę i wychowanie będą widzieli w nas swoich partnerów i że wspólnie będziemy  rozwijać osobowość i kształtować pożądane wartości dzieci, traktując każde z nich podmiotowo i indywidualnie.