•   "... Dzieci lubią misie,

Misie lubią dzieci ..."

Janusz Galewicz

• 11 LISTOPAD- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Już u takich małych dzieci, trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też w naszym Przedszkolu grupa 6- latków (WIEWIÓRECZKI) trochę inaczej niż zawsze przygotowała uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny –11 listopada Dnia Niepodległości. Kilka dni wcześniej nagrała swój występ, w którym dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.10 listopada uroczyście odśpiewaliśmy Hymn i oglądnęliśmy film. Nie mogliśmy wystąpić przed wszystkimi naszymi kolegami z innych grup i pracownikami ale mogli nas zobaczyć na fil

• 14 PAŹDZIERNIK - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej to świętowanie inne niż do tej pory. Nie możemy spotkać się wszyscy razem i my i nasi przyjaciele ze Żłobka. Nie możemy wspólnie się cieszyć,

bić brawa dzieciom - aktorom, którzy zawsze uświetniają to spotkanie swoimi występami. W tym roku dzieci z grupy 5 - latków przygotowały clip starając się w nim podziękować wszystkim za ich trud, dobre serce, miłe słowa, pocieszenie, przygotowane pyszności każdego dnia, pokazywanie jak być dobrym i pracowitym i za całą opiekę gdy są w żłobku i przedszkolu. Dzieci pamiętają dobre chwile i potrafią się nimi cieszyć.

DRODZY RODZICE

W związku z licznymi błędami we wpłatach za przedszkole i żłobek

uprzejmie proszę o wpłacanie należności na rachunki bankowe

w dokładnie takiej kwocie, jaka zastała naliczona !

(nie zaokrąglać kwot i nie wpłacać „na zapas”)

Dziękuję

Jolanta Styga - Dyrektor

• SŁONECZNYCH WAKACJI !!!

Z okazji rozpoczętych wakacji wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy słonecznego, radosnego wypoczynku.

Dziękujemy za zaangażowanie w edukację zdalną !!!

• WAKACYJNA PRZERWA

Informujemy, że planowana na lipec przerwa wakacyjna w Żłobku Miejskim i Przedszkolu nr 5 będzie trwała

od 1 do 21 lipca !

Rodziców, którzy są zainteresowani zapisaniem dziecka na okres wakacji, tj: od 22 lipca do 31 sierpnia proszeni są o zgłaszanie telefoniczne lub mailowe do 12 czerwca 2020.

• INFORMACJA W SPRAWIE OPŁATY ZA ŻŁOBEK

Informujemy Rodziców, że w związku z zawieszeniem działalności (zamknięciem żłobka) od 16 marca do 17 maja 2020 rodzicom lub opiekunom prawnym przysługuje zwrot opłaty stałej, w części proporcjonalnej do ilości dni miesiąca, w którym żłobek nie świadczy usług (Uchwała Nr XXI/191/2020 Rady Miejskiej w Nowej Dębie).

• Żłobek i Przedszkole otwarte od 18 maja 2020!

Szanowni Rodzice, od dnia 18 maja 2020 r. nastąpi otwarcie Żłobka i Przedszkola.

Zarządzenie

Zgodnie z wytycznymi GIS placówki będą funkcjonować w reżimie sanitarnym, w związku z czym zmianie ulegnie organizacja pracy obu placówek.

Wytyczne przeciwepidemiczne GIS

W ciągu najbliższych dni opublikujemy dla Państwa procedury bezpieczeństwa, jakie będą obowiązywać w żłobku i w przedszkolu w czasie zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-19 oraz procedury postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.

• UWAGA RODZICE !

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 9 kwietnia 2020r. i Rozporządzeniem MRPiPS z dnia 10 kwietnia 2020 Żłobek Miejski i Przedszkole nr 5 w Nowej Dębie będą zamknięte do 26 kwietnia 2020r.

• Opłaty za żłobek i przedszkole w kwietniu !

Informujemy Rodziców, że w związku z zamknięciem żłobka i przedszkola,

w miesiącu kwietniu nie będzie pobierana opłata za żywienie w obu placówkach oraz opłata stała w żłobku.

W przedszkolu do zapłaty będzie kwota za godziny pobytu dziecka w miesiącu marcu (należność płatna "z dołu").

Jolanta Styga

w zakładkach dla poszczególnych grup dzieci, w nowym folderze

EDUKACJA DOMOWA

znajdziecie codziennie propozycje zabaw, zajęć, ćwiczeń, ciekawych linków.

Systematycznie zaglądajcie tutaj

po nowe pomysły.

Zachęcajcie swoje dzieci do wspólnych działań.

• Uwaga Rodzice !!!

Zgodnie z zaleceniami

Ministerstwa Edukacji Narodowej

i Wojewody Podkarpackiego

w dniach od 16 marca do 25 marca

Przedszkole nr 5 i Żłobek Miejski będą

ZAMKNIĘTE

W dniach 12,13 marca 2020
              w razie potrzeby zapewniamy dzieciom opiekę.

W oparciu o zapisy w Specustawie1, dotyczącej szczególnych rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa, rodzicom dzieci do lat 8 przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy 14 dni. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZUS www.zus.pl

• Przetwarzanie danych osobowych

• 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

W związku z powyższym podajemy informację o zasadach przetwarzania danych osobowych

Klauzula_Informacyjna_-_Przedszkole_Nr_5.pdf

Klauzula_Informacyjna_-_Zlobek_Miejski.pdf

• Numery kont