•   "... Dzieci lubią misie,

Misie lubią dzieci ..."

Janusz Galewicz

• ŚWIĘTY MIKOŁAJ ODWIEDZA DZIECI

To przecież tradycja, że o naszych dzieciach Mikołaj nigdy nie zapomina. W tym roku jego odwiedziny wyglądały inaczej niż zwykle. Kilka dni przygotowań w świątecznym ozdabianiu sal, zrobieniu prac plastycznych o Mikołaju, uczeniu się piosenek i zabaw mikołajkowych tak w przedszkolu jak i w żłobku. A tego dnia wielka niespodzianka - spacerujący Mikołaj po naszym placu zabaw. Każdy mógł zobaczyć Mikołaja choć przez szybę. Jak tu dotarł? Nie ma śniegu. Samolotem? Nie. To nie satysfakcjonuje dzieci ale super sanie, które jeżdżą również po szosie bez śniegu to tak. I najważniejsze jakie prezenty przywiózł. Pełno emocji i dobrych odczuć. Oczywiście dziękujemy Mikołajowi za pękne upominki.

• JESIENNY KONCERT DLA SENIORÓW

W piątek 13 listopada grupa 4latków uczciła Dzień Seniora. Planowany był występ dla seniorów podczas spotkania w SOK –u , ale ze względu na COVID -19 nie odbył się, więc zorganizowany został koncert online. Dzieci zaprezentowały wirtualnej widowni wiersze, piosenki i tańce o tematyce jesiennej. Wielu seniorów to bliskie osoby naszych przedszkolaków, którym czterolatki złożyły serdeczne życzenia. Celem koncertu było budowanie systemu wartości i wychowywanie dzieci tak, aby były wrażliwe na los osób starszych, umiały dostrzec rolę seniorów w rodzinie i w społeczeństwie. Wszystkim seniorom życzymy 100 lat! i zapraszamy na koncert.

• 11 LISTOPAD- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Już u takich małych dzieci, trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też w naszym Przedszkolu grupa 6- latków (WIEWIÓRECZKI) trochę inaczej niż zawsze przygotowała uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny –11 listopada Dnia Niepodległości. Kilka dni wcześniej nagrała swój występ, w którym dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.10 listopada uroczyście odśpiewaliśmy Hymn i oglądnęliśmy film. Nie mogliśmy wystąpić przed wszystkimi naszymi kolegami z innych grup i pracownikami ale mogli nas zobaczyć na fil

• 14 PAŹDZIERNIK - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej to świętowanie inne niż do tej pory. Nie możemy spotkać się wszyscy razem i my i nasi przyjaciele ze Żłobka. Nie możemy wspólnie się cieszyć,

bić brawa dzieciom - aktorom, którzy zawsze uświetniają to spotkanie swoimi występami. W tym roku dzieci z grupy 5 - latków przygotowały clip starając się w nim podziękować wszystkim za ich trud, dobre serce, miłe słowa, pocieszenie, przygotowane pyszności każdego dnia, pokazywanie jak być dobrym i pracowitym i za całą opiekę gdy są w żłobku i przedszkolu. Dzieci pamiętają dobre chwile i potrafią się nimi cieszyć.

DRODZY RODZICE

W związku z licznymi błędami we wpłatach za przedszkole i żłobek

uprzejmie proszę o wpłacanie należności na rachunki bankowe

w dokładnie takiej kwocie, jaka zastała naliczona !

(nie zaokrąglać kwot i nie wpłacać „na zapas”)

Dziękuję

Jolanta Styga - Dyrektor

• SŁONECZNYCH WAKACJI !!!

Z okazji rozpoczętych wakacji wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy słonecznego, radosnego wypoczynku.

Dziękujemy za zaangażowanie w edukację zdalną !!!

• WAKACYJNA PRZERWA

Informujemy, że planowana na lipec przerwa wakacyjna w Żłobku Miejskim i Przedszkolu nr 5 będzie trwała

od 1 do 21 lipca !

Rodziców, którzy są zainteresowani zapisaniem dziecka na okres wakacji, tj: od 22 lipca do 31 sierpnia proszeni są o zgłaszanie telefoniczne lub mailowe do 12 czerwca 2020.

• INFORMACJA W SPRAWIE OPŁATY ZA ŻŁOBEK

Informujemy Rodziców, że w związku z zawieszeniem działalności (zamknięciem żłobka) od 16 marca do 17 maja 2020 rodzicom lub opiekunom prawnym przysługuje zwrot opłaty stałej, w części proporcjonalnej do ilości dni miesiąca, w którym żłobek nie świadczy usług (Uchwała Nr XXI/191/2020 Rady Miejskiej w Nowej Dębie).

• Żłobek i Przedszkole otwarte od 18 maja 2020!

Szanowni Rodzice, od dnia 18 maja 2020 r. nastąpi otwarcie Żłobka i Przedszkola.

Zarządzenie

Zgodnie z wytycznymi GIS placówki będą funkcjonować w reżimie sanitarnym, w związku z czym zmianie ulegnie organizacja pracy obu placówek.

Wytyczne przeciwepidemiczne GIS

W ciągu najbliższych dni opublikujemy dla Państwa procedury bezpieczeństwa, jakie będą obowiązywać w żłobku i w przedszkolu w czasie zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-19 oraz procedury postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.

• UWAGA RODZICE !

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 9 kwietnia 2020r. i Rozporządzeniem MRPiPS z dnia 10 kwietnia 2020 Żłobek Miejski i Przedszkole nr 5 w Nowej Dębie będą zamknięte do 26 kwietnia 2020r.

• Opłaty za żłobek i przedszkole w kwietniu !

Informujemy Rodziców, że w związku z zamknięciem żłobka i przedszkola,

w miesiącu kwietniu nie będzie pobierana opłata za żywienie w obu placówkach oraz opłata stała w żłobku.

W przedszkolu do zapłaty będzie kwota za godziny pobytu dziecka w miesiącu marcu (należność płatna "z dołu").

Jolanta Styga

• Przetwarzanie danych osobowych

• 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

W związku z powyższym podajemy informację o zasadach przetwarzania danych osobowych

Klauzula_Informacyjna_-_Przedszkole_Nr_5.pdf

Klauzula_Informacyjna_-_Zlobek_Miejski.pdf

• Numery kont